infolinia: +48 34 344 60 30
  • język migowy
Strona główna/Kontakt/Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

W związku z wejściem w życie z dniem 1 kwietnia 2012 roku Ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243) A&M ZAMMED Zakład Rehabilitacji Leczniczej informuje, że osoby mające trudności w komunikacji (głuche, słabosłyszące) lub z innymi szczególnymi potrzebami, mogą w naszym ośrodku skorzystać z tłumacza języka migowego online.

Usługa jest bezpłatna dla pacjentów zadeklarowanych w A & D Zammed Zakład Rehabilitacji Leczniczej Adrian Zamora Damian Zamora sp.j, czyli osób uprawnionych będących osobami z niepełnosprawnością w rozumieniu ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami.

Aby umówić się na wizytę, należy minimum dzień wcześniej dokonać zgłoszenia w celu rezerwacji wizyty. Zgłoszenie należy kierować na adres mailowy: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ lub pod nr telefonu: 34 344 60 30. W razie nagłej sytuacji np. pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta ze szczególnymi potrzebami, możliwe jest przyjęcie pacjenta w ten sam dzień po uprzednim ustaleniu godziny.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • Imię i nazwisko pacjenta
  • Krótkie określenie problemu
  • Propozycję terminu
  • Kontakt zwrotny (numer telefonu)

Tłumaczenie PJM

Informacja o dostępności informacyjno-komunikacyjnej Zakładu Rehabilitacji Leczniczej ZAMMED

Zakład Rehabilitacji Leczniczej ZAMMED mieści się w Myszkowie w budynku przy ulicy Juliusza Słowackiego 115. Dojście do budynku z parkingu jest wolne od przeszkód. Osoby z niepełnosprawnościami mogą podjechać samochodem pod same drzwi główne placówki. Do przychodni wejść można przez jedno wejście główne. Przed budynkiem znajduje się bezpłatny parking dla pacjentów.

Rejestracja Ogólna Zakładu Rehabilitacji Leczniczej ZAMMED

Po wejściu do poradni znajduje się Rejestracja Ogólna przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami z obniżoną ladą dla wózków inwalidzkich i głośnikiem wzmacniającym głos dla osób niedosłyszących.

W razie konieczności, w danym dniu osoba pracująca na dyżurze wyjdzie po pacjenta do drzwi wejściowych, o godzinie w której pacjent jest umówiony i przeprowadzi do gabinetu, do którego chce się on udać.

Po prawej i lewej stronie rejestracji jest szeroki korytarz, prowadzący do gabinetów lekarskich. Na korytarzu dostępne są miejsca siedzące dla pacjentów.

Punkt pobrań

Punkt pobrań znajduje się w gabinecie nr 2 (pokój zabiegowy), w którym pacjent może wykonać badania laboratoryjne oraz odebrać wyniki.

Gabinety lekarskie:

Gabinet nr 2 to pokój zabiegowy, w którym wykonywane są drobne zabiegi medyczne, np. zmiana opatrunku.

Gabinet nr 3 to gabinet lekarski, w którym przyjmuje lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.

Rehabilitacja:

W gabinecie nr 1 znajduje się sala gimnastyczna, na której prowadzona jest specjalistyczna kinezyterapia przy użyciu sprzętu rehabilitacyjnego.

W gabinecie nr 5 odbywa się fizykoterapia, gdzie pacjenci poddawani są zabiegom przy użyciu specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego.

W gabinecie nr 6 odbywa się rehabilitacja pacjentów z Ośrodka Rehabilitacji Dziennej.

W gabinet nr 7 znajduje się przebieralnia dla pacjentów.

W gabinecie nr 8 znajduje się gabinet masażu, gdzie wykonywane są zabiegi masażu klasycznego i relaksacyjnego.

W gabinecie nr 9 znajduje się poradnia rehabilitacji.

Toalety:

Toaleta dla pacjentów z niepełnosprawnościami znajduje po lewej stronie od Rejestracji.

Sklep medyczny

W gabinecie nr 4 znajduje się sklep medyczny.

Tłumaczenie PJM

do góry